PL  |  DE

Naprawy powypadkowe - pytania klientów


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów dotyczące napraw powypadkowych.

Jak długo trwa naprawa po wypadku? 

Naprawa pojazdu uzależniona jest od terminu oględzin wraku przez TU oraz wydania kosztorysu. Po jego przedstawieniu można przystąpić do naprawy w trybie natychmiastowym. W zależności od stopnia uszkodzeń naprawa trwa od kilku godzin nawet do kilkunastu dni.

Jak szybko odbędą się oględziny po zgłoszeniu szkody w INTER CAR? 

Jeżeli oględziny samochodu wykonywane są w naszym warsztacie nasi specjaliści zabiorą się do tego natychmiastowo. Jednak jeżeli oględziny wykonuje ubezpieczyciel, wtedy zależy to od trybu pracy danego ubezpieczyciela. Zazwyczaj trwa to od 1-5 dni roboczych od zgłoszenia szkody.

Jaki jest średni czas likwidacji szkody w waszym serwisie? 

W każdym przypadku jest to indywidualne ustalanie czasu naprawy szkody dla klienta. Naprawy w naszych warsztatach są o wiele szybsze niż tradycyjne naprawy blacharsko lakiernicze, gdyż posiadamy innowacyjne narzędzia i specjalistów dzięki, którym nasze naprawy maksymalnie optymalizują czas postoju pojazdu podczas naprawy w warsztacie. Najlepiej zapytać naszych specjalistów przesyłając zdjęcia uszkodzonego samochodu lub podjechać do naszego warsztatu.

Co jeśli okaże się, że w trakcie trwania naprawy wyjdzie na jaw więcej uszkodzeń? 

Każdy zdaje sobie sprawę, iż dopiero po demontażu niektórych części wychodzą na jaw ukryte uszkodzenia, niewidoczne powierzchownie. Jest to całkowicie normalne i nie należy się obawiać takiego stanu rzeczy.
W takiej sytuacji wzywamy rzeczoznawcę na dodatkowe oględziny, bądź w przypadku samolikwidacji sami wysyłamy zdjęcia do TU. Po akceptacji dodatkowych oględzin likwidujemy powstałe szkody.

Czy otrzymam gwarancję wykonanej naprawy powypadkowej? 

W przypadku napraw blacharsko lakierniczych Klient otrzymuje gwarancję na wykonane usługi na okres 1 roku. Dotyczy to napraw lakierniczych i blacharskich. Co do części użytych w naprawie obowiązuje gwarancja producenta. (np. cz. mechaniczne).

Mój samochód jest w leasingu lub kredycie? Co wtedy? 

Przed rozpoczęciem naprawy należy dostarczyć zgodę banku lub leasingu na naprawę i wypłatę odszkodowania

Mam szkodę całkowitą – czy mogę naprawić samochód? 

Przy starszych samochodach wystarczy niewielka stłuczka, by wartość naprawy przekroczyła 70% wartości samochodu. Jeśli nie chcemy oddać auta do kasacji, możemy użyć do naprawy tańszych zamienników lub części używanych. Pamiętajmy, że przy szkodzie całkowitej od odszkodowania ubezpieczalnia odliczy wartość wraku.

Mam rysę po gwoździu – da się to naprawić kredką koloryzującą? 

Niestety nie. Współczesne lakiery to setki odcieni, dodatkowo lakier składa się z kilku warstw. Wymagane jest lakierowanie całego elementu.

Czy przy naprawie powypadkowej nalicza się amortyzację na części zamienne? 

Nie nalicza się. Po naprawie samochód ma być w 100% sprawny. Dlatego każdy ubezpieczyciel musi zaakceptować nowe oryginalne części użyte do naprawy samochodu. Dotyczy to napraw z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy. Przy naprawach z AC należy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Część polis dopuszcza naprawę na zamiennikach lub amortyzację części zamiennych. Dlatego przy wyborze polisy AC należy dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Cena polisy nie powinna być jedynym wyznacznikiem.