PL  |  DE

Stacja kontroli pojazdów - pytania klientów


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów dotyczące naszej stacji kontroli pojazdu.

Czym różni się przegląd okresowy od badania technicznego? 

Przegląd okresowy nie jest obowiązkowy. Badanie techniczne już tak. Badanie techniczne to okresowe, obowiązkowe badanie sprawności pojazdu, niezbędne do tego, aby pojazd został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych, a przegląd okresowy to wizyta w serwisie samochodowym zalecana przez producenta auta lub części. Podczas okresowego przeglądu sprawdza się stan techniczny auta, ale bardziej pod kątem okresowej wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych.

 

Czy na badanie techniczne trzeba się umawiać? 

Nie. Badania wykonujemy na bieżąco. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00 w soboty od 8.00 do 14.00.

Policja zabrała mi dowód jaki będzie koszt badania i co mam dalej zrobić? 

Cena za badanie w tym przypadku zależy od ilości usterek od 20 zł przy jednej usterce do maksymalnie 98 zł za pełny przegląd w przypadku np. pięciu usterek. Badanie wykonywane jest na podstawie zaświadczenia z policji na którym widoczna jest ilość usterek wykrytych przez wystawiającego zaświadczenie policjanta. Z tym zaświadczeniem oraz dokumentem potwierdzającym wykonanie pozytywnego badania należy odebrać dowód rejestracyjny w urzędzie komunikacji w którym pojazd został zarejestrowany.

Co zrobić gdy w dowodzie rejestracyjnym nie ma już miejsca na wpisy i pieczątki diagnosty? 

Z takim dowodem zapraszamy do nas na badanie. Na podstawie wystawionego przez nas zaświadczenia z pozytywnym wynikiem badania należy udać się do urzędu komunikacji i wymienić dowód rejestracyjny na nowy.

Kupiłem auto za granicą i muszę zrobić przegląd techniczny przed rejestracją. Czy mogę go zrobić u Państwa? 

Oczywiście, może się Pan umówić na przegląd rejestracyjny u nas. Badanie trwa około pół godziny. Wszystkie samochody sprowadzane do Polski nie mające ważnych badań lub sprowadzone z poza UE w Polsce muszą przejść badanie techniczne.

Jeśli auto nie było wyrejestrowane w kraju pochodzenia, to przeprowadzenie badania technicznego w Polsce nie jest wymagane przez okres obowiązywania badania przeprowadzonego za granicą jednak niektóre urzędy komunikacji wymagają dodatkowego badania dotyczącego uzupełnienia brakujących danych np. roku produkcji.

Jeśli moje auto w czasie przeglądu rejestracyjnego okaże się niesprawne to zatrzymacie mi dowód rejestracyjny? 

Przede wszystkim nie we wszystkich przypadkach zatrzymywany jest dowód rejestracyjny. Ma to miejsce przy bardzo poważnych usterkach. W naszym przedsiębiorstwie posiadamy kompleksowy serwis naprawy pojazdów obok naszej stacji kontroli. Wciągu kilku lat swojego istnienia zyskał renomę konkurencyjnego i profesjonalnego warsztatu. Dlatego, wszystkie stwierdzone usterki możemy jak najbardziej naprawić często tego samego dnia, a następnie wykonać badanie techniczne. Dzięki temu nie mają Państwo problemu, aby auto zostało dopuszczone do ruchu po drogach publicznych. Nasza stacja kontroli pojazdów i serwis mechaniki pojazdowej zostały stworzone po to, by nasz klient miał zapewnioną kompleksową usługę w jednym miejscu, bez jeżdżenia z jednego warsztatu do drugiego. Najlepszym dowodem na to, że kompleksowa usługa ma sens, są nasi stali i zadowoleni z naszych usług klienci.